INVL Logo

Privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošana

Lielākā lietuviešu kapitāla banka “Šiaulių bankas” un Baltijas valstīs vadošā investīciju pārvaldības un dzīvības apdrošināšanas grupa “Invalda INVL” 22. novembrī ir parakstījušas līgumu par privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošanu, lai izveidotu modernu un uz klientiem orientētu jaunas paaudzes finanšu tirgus dalībnieku, kas vēlāk palielinās konkurētspēju tirgū, kurā dominē ārvalstu kapitāla iestādes, un radīs vērtību Lietuvas ekonomikai kopumā.

Pēc darījuma īstenošanas “Šiaulių bankas” grupa bez jau sniedzamajiem finanšu pakalpojumiem pārvaldīs arī otrā un trešā līmeņa pensiju fondu un ieguldījumu fondus Lietuvā, paplašinās dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu biznesu Baltijas valstīs. Plānots, ka dzīvības apdrošināšanas biznesu Lietuvā, Latvijā un Igaunijā pārņems bankas meitas sabiedrība “SB draudimas”, savukārt pensiju fondus un ieguldījumu fondu darbību Lietuvā veiks jauns uzņēmums “Šiaulių bankas” grupas ietvaros.

Pēc darījuma pabeigšanas Invalda INVL grupa arī turpmāk aktīvi darbosies privātā kapitāla un alternatīvo ieguldījumu pārvaldīšanā, kā arī pārvaldīs otrā un trešā līmeņa pensiju fondus Latvijā.

Ja Jums rodas kādi jautājumi par biznesa apvienošanu, lūdzu, skatiet zemāk jautājumus un atbildes.

INVL un Šiaulių Bankas privātpersonu apkalpošanas uzņēmumi tiek apvienoti. Kāds ir šīs apvienošanās mērķis?

Invalda INVL grupa un Šiaulių Bankas grupa ir parakstījušas privātpersonu apkalpošanas uzņēmumu apvienošanās līgumu.

Apvienojot Šiaulių Bankas un INVL zināšanas, mūsu mērķis ir izveidot nākamās paaudzes finanšu pakalpojumu sniedzēju. Tam ir jābūt dinamiskam, modernam spēlētājam banku pakalpojumu tirgū, kas, pateicoties savai profesionalitātei, klienta vajadzībām pielāgotiem risinājumiem un radītajai pievienotajai vērtībai, var konkurēt ar ārvalstu bankām, kas pašlaik dominē tirgū. Tas piedāvātu vēl plašāku pakalpojumu klāstu no viena avota, elastību, pielāgojoties klientu vajadzībām, un unikālus finanšu risinājumus.

Apvienotā profesionāļu komanda aktīvi attīstīs privātpersonu apkalpošanas banku pakalpojumus: no bankas kontiem, noguldījumiem, aizdevumiem, līzinga, ieguldījumu fondiem un pensiju 2. un 3. līmeņa fondu pārvaldīšanas Lietuvā līdz dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem visās Baltijas valstīs. Tas stimulēs konkurenci tirgū un nodrošinās maksimālas priekšrocības gan klientiem, gan darbiniekiem, gan akcionāriem.

Kas ir Šiaulių Bankas grupa?

Šiaulių Bankas darbojas jau 30 gadus un ir stabili un konsekventi augošs finanšu partneris, īpašu uzmanību pievēršot biznesa un patērētāju finansēšanas risinājumiem un dzīvības apdrošināšanai. Līdz šim tā nav piedāvājusi privātpersonu apkalpošanu Latvijā.

Šiaulių Bankas grupā ietilpst meitas uzņēmumi, kas strādā līzinga (SB Lizingas), renovācijas (SB Modernizavimo Fondas), dzīvības apdrošināšanas (SB Draudimas) un nekustamo īpašumu (SB Turto Fondas) jomā. Šiaulių Bankas akcijas tiek publiski tirgotas kopš 1994. gada un 2006. gada beigās tika iekļautas Viļņas biržas Nasdaq Galvenajā sarakstā.

Šiaulių Bankas ir atvērta, elastīga un veido ciešas saites ar saviem klientiem. Tās atšķirīgums slēpjas būt tuvāk klientam, pievēršot lielu uzmanību cilvēku attiecībām. Banka dziļi izprot savus klientus, viņu vajadzības un situācijas, un tā pieņem lēmumus uz vietas.

Kā mainīsies pakalpojumu sniegšana?

Invalda INVL grupa un Šiaulių Bankas grupa ir parakstījušas privātpersonu apkalpošanas uzņēmumu apvienošanas līgumu, kas ietver dzīvības apdrošināšanas pakalpojumus. Darījuma pabeigšana plānota aptuveni gada laikā, 2023. gada beigās. Šajā periodā pakalpojumu sniegšana vispār nemainīsies, un jums nekas nav jādara.

Mēs informēsim klientus par galvenajiem pārmaiņu posmiem un ievērosim visas juridiskās un normatīvās prasības, lai pienācīgi nodrošinātu klientu tiesības.

Detalizētāka informācija tiks sniegta vēlāk gan publiskos paziņojumos, gan individuāli jūsu izvēlētajā veidā.

Kā mainīsies fondu pārvaldība, ieguldījumu virzieni un stratēģija?

INVL darbinieki un viņu zināšanas ir neatņemama daļa no līguma par Šiaulių Bankas un INVL privātpersonu apkalpošanas uzņēmumu apvienošanu. Bez viņiem vienošanās nevarētu notikt. Tādējādi saglabāsies to labāko profesionāļu izcilā pieredze un stratēģijas, kuri pārvalda INVL dzīvības apdrošināšanas ieguldījumu virzienus.

Kādus INVL pakalpojumus ietekmē šis darījums?

Šīs izmaiņas ir aktuālas INVL klientiem, kuriem ir dzīvības apdrošināšana no INVL LIFE.

Klientiem, kas uzkrāj pensiju 2. vai 3. līmeņa INVL pensiju plānos, nekas nemainīsies.

Es uzkrāju pensiju 2. līmeņa INVL pensiju plānā. Kas mainīsies?

Šajā darījumā nav iesaistīti INVL pensiju 2. līmeņa pensiju plāni Latvijā. Viņu pārvaldnieks nemainīsies.

Es uzkrāju pensiju 3. līmeņa pensiju plānā. Kas mainīsies?

Šajā darījumā nav iesaistīti INVL pensiju 3. līmeņa pensiju plāni Latvijā. Viņu līdzekļu pārvaldnieks nemainīsies.

Man ir dzīvības apdrošināšana no INVL LIFE. Kas man jādara un kādas ir manas tiesības attiecībā uz šo darījumu?

Attiecībā uz šo darījumu jums nekas nav jādara. Kad visi nosacījumi tiks izpildīti un darījums būs pabeigts, jūsu apdrošināšanas sabiedrība mainīsies. Citi līguma nosacījumi apvienošanās dēļ nemainīsies.

Apdrošināšanas sabiedrībām saskaņā ar tiesību aktiem ir jāizveido pietiekamas tehniskās rezerves, lai segtu visas savas saistības saskaņā ar apdrošināšanas līgumiem. Ja notiek apdrošināšanas sabiedrības maiņa, tiesības un pienākumi saskaņā ar apdrošināšanas līgumiem tiek nodoti kopā ar tehnisko rezervju aktīviem.

Mēs informēsim klientus par galvenajiem pārmaiņu posmiem un ievērosim visas juridiskās un normatīvās prasības, lai pienācīgi nodrošinātu klientu tiesības. Papildu informācija tiks sniegta gan publiskos paziņojumos, gan individuāli jūsu izvēlētajā veidā.

Kā INVL LIFE darbosies un sniegs pakalpojumus apvienošanās pārejas periodā? Cik ilgi tas ilgs?

Līdz uzņēmumu apvienošanas brīdim, kas gaidāms aptuveni pēc gada, 2023. gada beigās INVL LIFE darbosies kā ierasts. Attiecībā uz šo darījumu jums nekas nav jādara.

Mēs informēsim klientus par galvenajiem pārmaiņu posmiem un ievērosim visas juridiskās un normatīvās prasības, lai pienācīgi nodrošinātu klientu tiesības. Papildu informācija tiks sniegta gan publiskos paziņojumos, gan individuāli jūsu izvēlētajā veidā.

Kādas aktivitātes Invalda INVL turpinās pēc privātpersonu apkalpošanas biznesa apvienošanas?

Invalda INVL vīzija ar savu darbību radīt labklājību cilvēkiem, tādējādi veicinot arī reģiona, kurā mēs darbojamies, izaugsmi, pēc šī darījuma nemainīsies.

Pēc šīs privātpersonu apkalpošanas uzņēmumu apvienošanas un citām plānotajām akciju iegādēm, par kurām ir paziņots, Invalda INVL kapitāla daļa Šiaulių Bankas pieaugs.

Invalda INVL grupa turpinās aktīvi darboties privātā kapitāla un alternatīvo ieguldījumu pārvaldībā, sniegs Family Office pakalpojumus un pārvaldīs pensiju fondus Latvijā.

Kā man jāmaksā prēmijas? Vai man būs jāatver konts Šiaulių Bankas?

Līdz brīdim, kad tiks pabeigta uzņēmumu apvienošanās, kas plānota 2023. gada beigās, INVL LIFE darbosies kā parasti. Šajā laikā nekas nemainās, un jums ir jāmaksā prēmijas tā kā jūs to darījāt līdz šim. Plašāka informācija tiks sniegta gan publiskos paziņojumos, gan individuāli jūsu izvēlētajā veidā.

Dzīvības apdrošinājuma ņēmējam nav jābūt naudai kontā tajā pašā finanšu iestādē.

Vai pakalpojumu kvalitāte tiks saglabāta?

Saglabāsies izcilā pieredze un stratēģijas no labākajiem profesionāļiem, kuri pārvalda INVL dzīvības apdrošināšanas ieguldījumu virzienus.

Ar ko man jāsazinās, ja man ir jautājumi?

INVL LIFE grupas vai klientu apkalpošanas speciālistu kontakti netiek mainīti. Biroja atrašanās vietas un kontaktinformāciju varat atrast vietnē www.invl.lv. Mūsu konsultanti atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem.

Plašāka informācija pieejama INVL mājaslapā www.invl.lv vai zvanot pa tālruni +371 67503333.