INVL Logo

Invalda INVL grupas pārvaldībā esošie klientu aktīvi pārsniedz 2 miljardus eiro

Baltijā vadošās ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas grupas Invalda INVL ietilpstošo uzņēmumu pārvaldībā esošie klientu aktīvi šī gada marta beigās pārsniedza 2 miljardus eiro. Tas ir par 28,5% vairāk nekā gadu iepriekš un par 7,5% vairāk nekā 2023. gada sākumā (kad kopējā summa bija 1,9 miljardi eiro).

Šī gada pirmajā ceturksnī INVL klienti kopumā nopelnīja 50,6 miljonus eiro. Klientu skaits marta beigās pieauga līdz 307 000, kas ir par 17,2% vairāk nekā gadu iepriekš un par 1,1% vairāk nekā 2023. gada sākumā.

Invalda INVL tīrā peļņa šī gada pirmajā ceturksnī bija 1,1 miljons eiro, salīdzinot ar 8,1 miljona eiro zaudējumiem tajā pašā periodā pērn.

“Situācija pasaulē ģeopolitikas un ekonomikas jomā joprojām ir neskaidra. Iepriecinoši, ka šajos apstākļos lielākā daļa mūsu klientu ieguldījumu darbojas pozitīvi, un grupas pārvaldītie klientu aktīvi šobrīd ir pārsnieguši 2 miljardus eiro,” saka Invalda INVL prezidents Darius Šulnis.

Uzņēmuma pašu kapitāls šī gada marta beigās bija 131,7 miljoni eiro jeb 11,14 eiro par akciju. Šie skaitļi bija  attiecīgi par 0,67% un 0,63% lielāki nekā 2022. gada beigās.

Ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas pakalpojumi

Invalda INVL ieņēmumi no ieguldījumu pārvaldes darījumu pamatdarbības, t.i., klientu aktīvu pārvaldīšanas, pirmajā ceturksnī bija 3,96 miljoni eiro un salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn pieauga par 17,8%.

Ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas pakalpojumi, ieskaitot ieguldījumus INVL pārvaldītajos kolektīvo ieguldījumu risinājumos, 2023. gada pirmajā ceturksnī piedzīvoja zaudējumus pirms nodokļu nomaksas 0,8 miljonu eiro apmērā, lai gan pagājušā gada pirmajā ceturksnī tika gūta peļņa 1,1 miljona eiro apmērā, pirms nodokļu nomaksas.

“Ieguldījumu vide ir diezgan sarežģīta. Tas rada vairāk iespēju un izvēles tirgū, bet prasa daudz labākas profesionālās spējas, lai pieņemtu saprātīgus lēmumus, kā arī pūles un radošumu, lai tos veiksmīgi izpildītu,” saka Darius Šulnis.

Joprojām vērojams INVL klientu piesaistīto līdzekļu pieaugums ieguldījumiem mūsu reģionā un – ar īpašu intensitāti – ieguldījumiem tradicionālajos Rietumu tirgos. Mēs pievēršam lielu uzmanību arī gaidāmajai mazumtirdzniecības uzņēmumu apvienošanai un ar to saistītajai iekšējai restrukturizācijai,” piebilst Invalda INVL prezidents.

Februāra beigās Invalda INVL akcionāru sapulce apstiprināja 40,16 miljonu eiro vērtu darījumu ar “Šiaulių Bankas”, kuru plānots pabeigt 2023. gada beigās.

Privātā kapitāla un alternatīvo ieguldījumu jomā INVL Baltic Sea Growth Fund (INVL BSGF), INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II, kā arī citi INVL grupas specializētie fondi turpina aktīvus ieguldījumus.

INVL BSGF portfeļa uzņēmumi pirmajā ceturksnī veica piecus papildinājumus, tostarp InMedica iegādājās Viļņas implantoloģijas centra klīniku. Gada sākums bija ļoti intensīvs arī INVL BSGF atbalstītajai Eco Baltia, kas ir lielākā vides un atkritumu apsaimniekošanas grupa Baltijā. Uzņēmums veiksmīgi izvietoja obligāciju piedāvājumu, pieprasījumam 3,5 reizes pārsniedzot piedāvājumu, un grupas meitasuzņēmums PET Baltija sadarbībā ar Piche īsteno vairāk nekā 35 miljonus eiro vērtu jaunas PET pārstrādes rūpnīcas projektu Latvijā. INVL BSGF portfelī pašlaik ir septiņi uzņēmumi, kuru pro-forma ieņēmumi 2022. gadā veido aptuveni 500 miljonus eiro, normētā EBITDA ir aptuveni 50 miljoni eiro un kuros strādā aptuveni 8000 darbinieku.

  1. gada pirmajā ceturksnī INVL privātā kapitāla un alternatīvo aktīvu fondi piesaistīja aptuveni 20 miljonus eiro.


Ieguldījumi akcijās

Invalda INVL citi akciju ieguldījumi, neskaitot ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas darījumus, nodrošināja peļņu 2 miljonu eiro apmērā, pirms nodokļu nomaksas. Moldovas lielākās bankas Moldova-Agroindbank (maib) izcilie rezultāti pozitīvi (3 miljoni eiro) ietekmēja Invalda INVL ieguldījumu vērtību.

Ieguldījumu vērtību par 0,6 miljoniem eiro samazināja ieguldījums “Šiaulių Bankas”, atspoguļojot vispārējo biržā kotēto banku vērtības kritumu, un par 0,4 miljoniem eiro – ieguldījums vienā no Lietuvas lielākajām lauksaimniecības uzņēmumu grupām Litagra. Litagras grupas rezultātus ietekmē ievērojamais piena un graudaugu tirgus cenu kritums.

 

Par Invalda INVL

Invalda INVL ir vadošā ieguldījumu pārvaldes un dzīvības apdrošināšanas grupa Baltijas valstīs. Ar atvērtu pieeju augot un attīstoties, tā ar savu darbību veicina cilvēku labklājību. Grupas uzņēmumi darbojas Lietuvā, Latvijā un Igaunijā un apkalpo vairāk nekā 300 000 privāto un institucionālo klientu no Baltijas reģiona un ārvalstīm. Šie klienti Invalda INVL grupai ir uzticējuši pārvaldīt vairāk nekā 2 miljardus eiro vērtus aktīvus dažādās aktīvu klasēs, tostarp pensiju fondus, kopieguldījumu fondus un dzīvības apdrošināšanas saistības, kā arī individuālos portfeļus, privātā kapitāla un citas alternatīvās ieguldījumu kategorijas.

Invalda INVL akcijas kopš 1995.gada tiek tirgotas Nasdaq Vilnius biržā. Invalda INVL pašu kapitāls 2023.gada marta beigās bija 131,7 miljoni eiro.