INVL Logo

“INVL Asset Management” ir apvienojusi Latvijā un Lietuvā pārvaldītos ieguldījumu fondus

“INVL Asset Management” uzņēmumi Lietuvā un Latvijā ir pievienojuši divus Latvijā pārvaldītos ieguldījumu fondus “Finasta Obligāciju fonds” un “Finasta Sabalansētais fonds” Lietuvā pārvaldītajam “Finasta Emerging Europe Bond” Apakšfondam. Fondu apvienošana tika pabeigta 2016. gada 19. janvārī.

"Šī fondu apvienošanās ļaus mums efektīvāk koncentrēties uz pārbaudītiem ieguldījumu risinājumiem, lai sniegtu labākos rezultātus mūsu klientiem. Mēs uzskatām, ka iespēja ieguldīt naudu šajā fondā varētu būt pievilcīga ne tikai investoriem  Lietuvā un Latvijā, bet arī citās valstīs," saka Tomas Krakauskas, “INVL Asset Management” Ieguldījumu pārvaldes departamenta direktors.

 “Finasta Emerging Europe Bond” apakšfondam ir augstaka likviditāte un mazākas pārvaldības izmaksas nekā fondiem, kuri tika pievienoti, un vēsturiskie ienesīguma rezultāti ir labāki. Fonda daļas var iegādāties Lietuvā, Latvijā, Zviedrijā un Vācijā, un ir iegūtas atļaujas arī Somijā, Norvēģijā un Dānijā. Fonda ieguldījumu apliecības tiek kotētas Nasdaq Viļņas biržā.

Pēc apvienošanās “Finasta Obligāciju fonds” un “Finasta Sabalansētais fonds” dalībnieki kļuva par Lietuvā reģistrētā “Finasta Emerging Europe Bond” apakšfonda dalībniekiem. Viņu ieguldījumu fondu daļas tika bez maksas konvertētas uz “Finasta Emerging Europe Bond” apakšfonda daļām.

“Finasta Emerging Europe Bond” apakšfonds ir saņēmis vērtējumu no starptautiskajām aģentūrām “Morningstar” un “Lipper Leaders” un ir viens no četriem “Finasta Umbrella” fonda apakšfondiem. Pēc apvienošanās “Finasta Emerging Europe Bond” apakšfonda aktīvi pārvaldīšanā sasniedz 18,2 miljonus EUR.