INVL Logo

No iniciatīvas līdz spēcīgām izmaiņām nozarē

Marta izskaņā Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN) un Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācija (LVCA) pasniedza apbalvojumus investoriem un uzņēmumiem, kas snieguši būtisku ieguldījumu finanšu nozares un Latvijas investīciju vides attīstībā.

Par termina “iespējkapitāls” ieviešanu Latvijā speciālbalvu “Gada nozares atbalstītājs” saņēma INVL Latvija vadītājs Andrejs Martinovs.

Ilgstoši Latvijā kā termina “venture capital” tulkojums tika lietots vārdu salikums “riska kapitāls”, kas radīja pārāk lielu negatīvu noskaņu un attieksmi pret šāda veida ieguldījumiem. Pagājušajā gadā INVL Latvija vadītājs Andrejs Martinovs rosināja terminu latviskot atbilstošāk ieguldījumu būtībai. Tā, sadarbojoties ar nozares ekspertiem un Valsts valodas centru, tika pieņemts un apstiprināts jauns termins latviešu valodā “iespējkapitāls”.

“Mēs bijām novērojuši, ka uzņēmēju, politiķu un sabiedrības vidū riska kapitāls izraisīja negatīvas asociācijas, ko veicina vārds – “risks”. Sapratām, ka plaši lietotais termins pat neatspoguļo šī kapitāla patieso būtību, tāpēc šī situācija tirgū bija jāmaina, un rosinājām piemeklēt objektīvāku tulkojumu vārdam “venture” un kopā ar Valsts valodas centru, tolaik FKTK (Latvijas banku) esam atraduši atbilstošāku terminu “iespējkapitāls”. Esmu gandarīts, ka mūsu iniciatīva rezultējās ar izmaiņām nozarē un pateicos par piešķirto godu un apbalvojumu”.