“Invalda INVL” – vadošā aktīvu pārvaldības grupa Baltijas valstīs – ar sava meitas uzņēmuma “INVL Asset Management” starpniecību ir nodibinājusi jaunu slēgtu ieguldījumu fondu informētiem ieguldītājiem “INVL Private Equity Fund II”, kas ir privātā kapitāla fonda “INVL Baltic Sea Growth Fund” pārņēmējs. “INVL Private Equity Fund II” ieguldīs līdzekļus uzņēmumos Baltijas valstīs, Polijā un tām līdzās esošajās valstīs. Tā mērķis ir uzkrāt 250 miljonu eiro lielu kapitālu ar maksimālo apjomu 400 miljoni eiro, tādējādi veidojot lielāko fondu Baltijas valstīs.
“INVL Private Equity Fund II” savu darbību sāk, tiklīdz fonda noteikumus apstiprinājusi Lietuvas Banka.
“Mēs uzskatām, ka “INVL Private Equity Fund II” būs labākā izvēle vietējiem un ārvalstu ieguldītājiem, kuri izprot mūsu reģionu un tā piedāvātās iespējas un vēlas ieguldīt uzņēmumos, kas darbojas šajā tirgū ar saprātīgiem straujas izaugsmes plāniem. Fonda kapitāls un ieguldījumu pārvaldnieku zināšanas būs papildu resurss, kas veicinās šo ieguldījumus saņēmušo uzņēmumu un valstu attīstību.
“Invalda INVL” komandai ir vairāk nekā 30 gadu laikā uzkrāta pieredze šī reģiona uzņēmuma iegādē, restrukturizācijā un tirgus līderu izveidošanā. Par to liecina līdzšinējā “INVL Baltic Sea Growth Fund” fonda veiksmīgā darbība, tostarp ar konkrētiem portfeļa uzņēmumiem, kuri ir vadībā attiecīgajās nozarēs. Jauno fondu pārvaldīs tā pati komanda, kas jau ir parādījusi spēju veiksmīgi ieguldīt, veikt sarežģītus darījumus un pārvaldīt uzņēmumus, lai garantētu to strauju augšanu un vērtības palielināšanos,” skaidroja Darjus Šulnis (Darius Šulnis), “Invalda INVL” izpilddirektors.
“Jaunais fonds turpinās 165 miljonus eiro vērtā “INVL Baltic Sea Growth Fund” veiksmīgo stratēģiju, ieguldot, kā arī būtiski attīstot uzņēmumus tādās nozarēs kā atkritumu apsaimniekošana, cīņa pret klimata izmaiņām, veselības aprūpe un pārtikas pārstrāde. Tie ir uzņēmumi, kas rūpējas par sabiedrības labklājību un ir līderi savā jomā, piemēram, “Eco Baltia”, “InMedica”, “Eglės sanatorija”, “Galinta.
““INVL Baltic Sea Growth Fund” neto iekšējās peļņas norma (IRR) 2023. gada beigās bija 26 %, naudas līdzekļu apmēram pieaugot 1,9 reizes. Ja fonda ieguldītāji kapitālu izvietotu ieguldījumos akciju indeksos “OMX Baltic All Share” un “MSCI Eastern Europe ex RU” vienlaikus, peļņa būtu attiecīgi par 20 un 17 procentpunktiem mazāka,” stāstīja Deimante Korsakaite (Deimantė Korsakaitė), “INVL Private Equity Fund II” un “INVL Baltic Sea Growth Fund” partnere.
Viņasprāt, valsts tirgus ekvivalents ir rīks, ar kuru var salīdzināt ieguldījumus privātā kapitāla un biržas sarakstā iekļautās sabiedrībās.
Jaunais fonds turpinās īstenot “INVL Baltic Sea Growth Fund” stratēģiju – kapitalizēt pievilcīgas iespējas Baltijas valstīs un Polijā, ieguldot vidēja izmēra uzņēmos, kuriem, iepludinot papildu kapitālu, ir potenciāls kļūt par savas nozares līderiem šajā reģionā, tādējādi nodrošinot pievilcīgu, riskam pielāgotu peļņu ieguldītājiem. “INVL Private Equity Fund II” koncentrēsies uz iegādi, kontroli vai būtiskām mazākuma akcijām un aktīvi iesaistīsies ieguldījumu pārvaldībā, lai būtiski palielinātu kapitāla vērtību ilgtermiņā. Mērķis ir veidot daudzpusīgu 10–12 ieguldījumu portfeli, mērķa uzņēmumiem nodrošinot izaugsmes kapitālu, kā arī veicot izpirkšanas vai iegādes un būvēšanas ieguldījumus. Fonds katrā portfeļa ieguldījumā plāno ieguldīt 15–35 miljonus eiro. Ja, veicot papildu ieguldījumus, paredzams būtisks vērtības palielināšanās potenciāls, fonds var veikt arī mazākus sākotnējā kapitāla ieguldījumus.
“Mēs turpināsim ievērot stingru ieguldījumu disciplīnu un ieguldīsim tikai tādos uzņēmumos, kuriem varam redzēt skaidru vērtības veidošanas potenciālu vai to, kā mūsu iesaistīšanās ar pārvaldību varētu palīdzēt nodrošināt straujāku uzņēmuma attīstību un paplašināšanos,” skaidro “INVL Private Equity Fund II” un “INVL Baltic Sea Growth Fund” partnere.
Sākotnējo ieguldījumu vienību piedāvājumu “INVL Private Equity Fund II” fondam plānots noslēgt tad, kad būs savākti vismaz 125 miljoni eiro; mērķis ir par to paziņot līdz šā gada beigām. Minimālais ieguldījums šajā fondā ir 10 miljoni eiro, tomēr pārvaldes sabiedrībai ir tiesības pieņemt ieguldītājus ar mazāku ieguldījumu summu. Turklāt pārvaldes sabiedrība nodibina pakārtoto fondu ar minimālo ieguldījumu summu 125 tūkstoši eiro, kas ieguldīs “INVL Private Equity Fund II” fondā.
Lai saskaņotu ieguldītāju un “INVL Private Equity Fund II” pārvaldības komandas intereses, pārvaldības komanda ieguldīs ievērojamu summu, kas būs vismaz 10 % no fonda kopējā apmēra. Plānots, ka šis fonds darbosies 10 gadus pēc sākotnējā piedāvājuma posma noslēgšanās.
Jauno fondu ir dibinājis vadošais alternatīvo aktīvu pārvaldnieks Baltijas valstīs “INVL Asset Management”, un jaunais fonds Lietuvas Bankas pārraudzībā ievēros visaugstākos korporatīvas pārvaldības un riska pārvaldības standartus. “INVL Private Equity Fund II” aktīvi ir nodrošināti, līdzekļu kustību uzrauga un kontrolē turētājbanka. Lietuvas Banka 2017. gada oktobrī izsniedza “INVL Asset Management” licenci veikt darbību saskaņā ar Likumu par alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldniekiem.
Par “INVL Asset Management”
“INVL Asset Management” ir vadošais alternatīvo aktīvu pārvaldnieks Baltijas valstīs. Mēs saviem ieguldītājiem cenšamies nodrošināt visaugstāko riskam pielāgoto peļņu, vienlaikus pozitīvi ietekmējot mūsu reģiona ekonomisko attīstību.
Esam daļa no “Invalda INVL” grupas, kas darbojas vairāk nekā 30 gadu. Mūsu grupa pārvalda vairāk nekā vienu miljardu eiro vērtus aktīvus dažādās aktīvu klasēs, tostarp privāto kapitālu, mežus un lauksaimniecības zemes, atjaunojamo enerģiju, nekustamos īpašumus, kā arī privātos parādus. Mūsu darbības tvērumā ir arī family office pakalpojumi Lietuvā un Latvijā, pensiju fondu pārvaldība Latvijā, kā arī ieguldījumi globālos trešo pušu fondos. Plašāka informācija www.invl.com/en/.
Svarīgs paziņojums
Šī ir informatīvs mārketinga vēstījums, kas nenozīmē un nav jāuzskata par piedāvājumu iegādāties kolektīvo ieguldījumu uzņēmuma ieguldījumu vienības, par ieguldījumu ieteikumu vai ieguldījumu pētījumu, jo nav paredzēts ņemt vērā atsevišķu ieguldītāju ieguldījumu mērķus, finanšu situāciju vai vajadzības.
Veicot ieguldījumus, ieguldītāji uzņemas ar ieguldījumu saistīto risku. Ieguldījumu vērtība var gan pieaugt, gan kristies, un ieguldītājs var saņemt mazāk, nekā ir ieguldījis. Līdzšinējie ieguldījumu rezultāti negarantē tādu pašu rezultātu vai ienesīgumu nākotnē. Līdzšinējie rezultāti nav uzticams turpmāko rezultātu rādītājs. Pirms lēmuma par ieguldīšanu pieņemšanas potenciālajiem ieguldītājiem vajadzētu saviem spēkiem vai ar ieguldījumu padomnieku palīdzību novērtēt ieguldījuma piemērotību, kā arī nodokļus un maksas, kas saistītas ar šo ieguldījumu, apsvērt visus ar šo ieguldījumu saistītos riskus un rūpīgi izlasīt attiecīgā kolektīvo ieguldījumu uzņēmuma noteikumus, prospektu un citus dokumentus.
Šī kolektīvo ieguldījumu uzņēmuma vienības, kuras minētas šajā relīzē, drīkst izplatīt tikai informētiem ieguldītājiem, kā tas noteikts Lietuvas Republikas Likumā par kolektīvo ieguldījumu uzņēmumiem informētiem ieguldītājiem ar visiem grozījumiem un pielikumiem, un tās nedrīkst izplatīt no nodot citiem klientiem, kuri neatbilst informēta ieguldītāja kritērijiem.
No 2023.gada 1.decembra INVL Life ir kļuvusi par SB draudimas.
Lūdzam apmeklēt mūsu jauno mājaslapu.
Lasīt vairāk par INVL un Šiaulių bankas mazumtirdzniecības biznesa apvienošanu
No 2023.gada 1.decembra INVL Life ir kļuvusi par SB draudimas.
Lūdzam apmeklēt mūsu jauno mājaslapu.
Lasīt vairāk par INVL un Šiaulių bankas mazumtirdzniecības biznesa apvienošanu
No 2023.gada 1.decembra INVL Life ir kļuvusi par SB draudimas.
Lūdzam apmeklēt mūsu jauno mājaslapu.
Lasīt vairāk par INVL un Šiaulių bankas mazumtirdzniecības biznesa apvienošanu
Piesakieties bezmaksas konsultācijai Jums ērtā laikā!